+375 (1646) 2-15-45

email: gnckult@mail.ru

Раённы агляд-конкурс абласных фестываляў і святаў: сучаснага мастацтва «Эстрадны МIX», народнага гумару «Спораўскія жарты», нацыянальных культур

 

09.03.2019г. 

Шаноўныя сябры!

           Запрашаем Вас  разам з роднымі і сябрамі адпачыць з калектывамі мастацкай самадзейнасці раёна.  Вы сустрэнецеся з мясцовымі талентамі на раённым аглядзе-конкурсе абласных фестываляў і святаў: сучаснага мастацтва “Эстрадны МІХ”, народнага гумару “Спораўскія жарты”, нацыянальных культур “Карагод”.

                                                                        

Уваход вольны.

 

План

правядзення раённага агляда-конкурса абласных фестываляў,

святаў-конкурсаў

 

 

ГДК           11.00-11.15 — эстрадна-джазавая музыка 

                   11.20-11.40 —  народны гумар «Спораўскія жарты»

                   11.40-14.40 — сучаснае мастацтва «Эстрадны МІХ»

                 ( эстрадная песня, эстрадны танец, эстрадная інструментальная музыка, канферанс )

                   14.40-15.00 —  нацыянальныя культуры

                   16.00-17.30 —  падцвярджэнне наймення «народны» народнага  тэатра «МЫ»

                   гарадскога Дома  культуры.

 

Кінатэатр «Маладосць»

                   11.00-12.00 — конкурс вядучых гульнёвых праграм  «Берасцейскія забаўлянкі»

 Люсінскі СК

                   12.30-13.30 — «Выкуп маладой» з цыкла «Люсінскае вяселле», праграма аўтэнтычнага фальклорнага калектыву «Дубрава» на прысваенне наймення «народны».

 

Хатыніцкі СДК 

                   14.00-14.30 — фальклорнае мастацтва «Таночак»

Раздзялавіцкі СДК

                   16.00-17.00 — фальклорнае мастацтва «Таночак» (дэманстрацыя самабытных народных строяў)

 

Падцвярджэнне наймення «народны», «узорны» калектывам аматарскай творчасці раёна.

 

ДзУА «Ганцавіцкі раённы цэнтр дзіцячай і юнацкай творчасці»

                   11.00-12.00 —  падцвярджэнне наймення «узорны» аматарскага аб’яднання «Верасок»

 

 ДзУК «Ганцавіцкі раённы дом рамёстваў»

                  12.00-13.00 — падцвярджэнне наймення «народны» народнага клуба майстроў народнай творчасці «Багач»

 

 Агарэвіцкі СДК

                  13.30-15.30 — падцвярджэнне наймення «узорны»аматарскага аб’яднання «Дайджэст-клуб», 

падцвярджэнне наймення «узорны» студыі дэкаратыўна-прыкладнога і  выяўленчага мастацтва «З рога ўсяго многа».

 

Дом народнай творчасці в. Ганцавічы

                  16.00-17.00 – падцвярджэнне наймення «узорны» аматарскага  аб’яднання  «Спадчына»